Zabawki Bielsk Podlaski

Pod jakim kątem bada się zabawki? Zanim zabawki dotrą na wagi półki, a wtedy do rąk małych dzieci muszą poznać szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone stanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych są bowiem bardzo niebezpieczne, wobec czego producenci nie mogą dodawać tego zagrożenia nieodpowiednią konstrukcją swoich produktów lub te ich niską wytrzymałością.

Zabawki Kolno

Właściwości mechaniczne i finansowe zabawek

Podczas badania grupie oraz bezpieczeństwa ma się pod opiekę nie tylko samą zabawkę, jednak a pełne jej opakowanie. Zespół badawczy przygląda się takim stronom, jak forma mechaniczna, statyczna i efektywna, dostępność elementów, które mogą stać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych lub też trwałość pokryw. Ponadto, pytana jest ponadto ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście ludzi tych badań warunkuje otrzymanie certyfikatu pozwalającego na otwarcie zabawki na rynek.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny plus tym odpowiednie, musza być sprawdzone pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Bada się więc ich formę skuteczną i statyczną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, rozmiar oraz kształt ścianek zabezpieczających, a także średnicę łańcuchów i lin. Zbiera się, czy istnieje okazja na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie istotne jest potwierdzenie się, co do parametrów i właściwej budowy zabawek zasilanych na prąd stały, bądź zmienny. W takich wypadkach testuje się ich mówioną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, siłę na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a także dostępność ogniw i baterii.

Kto płaci za właściwe przebadanie zabawek?

Zabawki Kolno

Badanie i testowanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, żeby nie podchodziłoby do nadużyć też po to, by użytkownicy mogli korzystać gwarancję, co do grupy deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą także spełniać określone normy, być nowoczesny sprzęt oraz poznanie, które da im uznanie na wykonywanie takich testów. Wszystkie zabawki, które są wspólne z Poradą 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, mogą stanowić zbliżone do wysyłek oraz umożliwiają dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki Kolno

Zabawki, które kierujemy naszym dzieciom winnym stanowić solidne nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, lecz także chemicznym, czyli pod względem dobrych parametrów migracji pierwiastków polecanych to ich wytworzenia. Należy jednak mieć, że dokumenty i dokumenty wtedy nie wszystko, a szczególnie znacząca jest i opieka nad dzieckiem oraz dbanie sposobu, w który artykuł jest przez nie użytkowany.

Zabawki Kolno

Artykuł powstał we wymianie Pod jakim kątem bada się zabawki?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o