Wiosenna rewitalizacja ciała, czyli mezoterapia w roli głównej

Mezoterapia to jeden z popularniejszych zabiegów oferowanych w renomowanych klinikach dermatologii. Pielęgnuje bowiem skórę, wyraźnie ją odświeżając i odmładzając. Substancje aktywne wtłaczane bezpośrednio pod skórę szybko wpływają na jej regenerację i ogólną rewitalizację.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia od lat uważana jest za najskuteczniejszą metodę odmładzania skóry. Zasadniczo wyróżnia się zabieg igłowy i bezigłowy. Pierwszy z nich stosuje się w odmładzaniu skóry, leczeniu cellulitu, zwalczaniu rozstępów oraz przy nadmiernym wypadaniu włosów i łysieniu. Podczas zabiegu odczuwalny jest delikatny dyskomfort, który związany jest z zastosowaniem niewielkich igieł wtłaczających odżywcze substancje w głębokie warstwy skóry. Natomiast mezoterapia bezigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie substancji w głąb skóry, bez konieczności jej nakłuwania. Jest to niewątpliwa zaleta dla osób z niskim progiem bólu.

Skąd taka popularność zabiegu?

Mikronakłucia umożliwiają iniekcję specjalnego koktajlu witamin i innych substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę. Skład oraz proporcje preparatu uzależnione są od miejsca nakłuć i celu terapii. Mieszanka substancji wprowadzana jest na głębokość 0,5-4 mm pod skórę, w odległościach ok. 5 mm. W zależności od obszaru ciała i oczekiwanego efektu wykonuje się klasyczne punktowe iniekcje śródskórne, podczas których powstają niewielkie grudki. Czasem wykorzystywany jest jednak system linijnych nakłuć. Popularna jest również metoda nappage, czyli seria bardzo szybkich i płytkich nakłuć, skutkująca niewielką widocznością śladów po zabiegu. W tym przypadku jednak znaczna część preparatu zostaje na skórze.

Dermapen – hit w dziedzinie mezoterapii

Dermapen to rodzaj najnowocześniejszej mezoterapii igłowej, wykorzystującej w tym celu specjalne urządzenie. Za wysoką skuteczność metody odpowiada moduł dermapen, który zawiera zestaw 12, miarowo pulsujących igieł, które wkuwają się pod skórę na głębokość od 0,5 do 2,5 mm. Urządzenie precyzyjnie aplikuje substancje bezpośrednio do skóry właściwej. Dermapen z częstotliwością 1300 nakłuć na sekundę wprowadza koktajl składający się najczęściej z kwasu hialuronowego, witamin i substancji pomocniczych. Podczas terapii korzysta się również z osocza bogatopłytkowego, czyli nowatorskiej metody redukcji zmarszczek. Należy dodać, że mikroigły są wymienne i wykonane ze stali chirurgicznej, dlatego ryzyko wystąpienia podrażnień czy reakcji alergicznych jest zredukowane do minimum. Urządzenie jest zatem precyzyjne i efektywne, a jego popularność stale wzrasta.

Efekty po zastosowaniu mezoterapii

Koktajl wstrzykiwany podczas mezoterapii stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu zwiększa się gęstość i elastyczność skóry. Widoczne ujędrnienie, spłycenie zmarszczek i redukcja przebarwień są widoczne już po pierwszym zabiegu. W zależności od partii ciała, na której przeprowadzana jest mezoterapia, zauważalne są efekty, takie jak:

  • powstrzymanie wypadania włosów,
  • zwiększenie grubości naskórka,
  • wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek,
  • redukcja przebarwień,
  • spłycenie blizn i rozjaśnienie rozstępów,
  • nawilżenie skóry.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, lecz należy zachować szczególną ostrożność, jeśli na skórze znajdują się infekcje o ropnym podłożu. Ponadto lekarze podkreślają, że zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży oraz u osób zmagających się z zaawansowaną cukrzycą i chorobami nowotworowymi.

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego efekty widoczne są już po pierwszej sesji w gabinecie medycyny estetycznej. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób, które w szybki sposób chcą pozbyć się problemów ze zwiotczałą skórą i dążą do przywrócenia cerze młodzieńczego blasku. Warto dodać, że jest to również idealna metoda na pozbycie się blizn, rozstępów czy cellulitu, a także sposób na skuteczną walkę z nadmiernym wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o