W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

Bez kategorii

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była bardzo często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Współcześnie zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do przeprowadzenia endodoncji. Gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba a także przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, żeby pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednakże nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja jest procedurą, którą wykonuje się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent wciąż odczuwa ból. Jeśli znieczulenie nie daje odpowiednich rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów tradycyjnego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku poprawnie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych a także mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutką wypadnie z wnętrza zęba a także dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments