Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak drogie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają znaczące znaczenie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ ale na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, jacy posiadają odpowiednie objawy, a mogące być zyskiem np. grypy czy nowej choroby, nie mającej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak także osoby cierpiące jak oraz ostatnie z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże znaczenie ma służenie jak największej sumy testów, ponad tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dana jest także informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dróg wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obrębie skuteczności działania testów zapowiada się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne obecnie na zbytu to specyficzne i najpraktyczniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które tworzyły związek z złymi lub nosicielami na podstawowe znaczenia jeśli idzie o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na pełnym świecie, w tym też w Polsce. Wyniki eksperymentów są na tyle łatwo dostępne, żeby móc nauczyć działanie mające na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments