Telekonsultacje medyczne ułatwiają życie pacjentom

Telekonsultacje medyczne ułatwiają życie pacjentom

Zdrowie i medycyna

Ostatni rok spowodował niemałe zmiany w dotychczasowym sposobie funkcjonowania. Objawia się to w intensyfikacji pracy i nauki zdalnej, ograniczeniach w sposobie spędzania wolnego czasu i dostępu do tradycyjnej formy rozrywek jak choćby wizyty w galeriach handlowych, kinach, restauracjach czy siłowniach. Pandemia koronawirusa przyczyniła się również do większego nacisku kładzionego na leczenie – telekonsultacje medyczne stają się coraz powszechniejsze.

1. Telemedycyna – konieczność spowodowana pandemią covid-19

2. Recepta na preparaty odchudzające bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe!

Telemedycyna – konieczność spowodowana pandemią covid-19

Jak dowodzi praktyka – lekarze niektórych specjalizacji są w stanie pomagać pacjentom także na odległość. Standardowa wizyta u internisty jest bowiem coraz częściej zastępowana telekonsultacją medyczną, podczas której pacjent może otrzymać eZwolnienie czyli L4, które trafia również bezpośrednio do pracodawcy. Skrócenie tej ścieżki jest korzystne dla obu stron.

Nowoczesne rozwiązania informatyczne dodatkowo skracają ścieżkę dostępu do otrzymania recepty na zażywane leki lub na te, które pacjent dopiero chce zacząć przyjmować. E-recepta.net to portal łączący pacjentów z lekarzami. Jak to działa? Odpowiedź jest pocieszająca, bowiem obsługa strony jest intuicyjna i nie wymaga poświęcania dużego nakładu sił i czasu. Wystarczy bowiem wpisać nazwę pożądanego leku, a następnie w ramach krótkiego wywiadu odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które określają stan pacjenta, jego dolegliwości oraz przyjmowane dotychczas leki. Po uregulowaniu płatności należy oczekiwać otrzymania eRecepty na pożądany środek.

Recepta na preparaty odchudzające bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe!

Praktyka dowodzi, że sezon wiosenno-letni sprzyja aktywności fizycznej oraz podejmowaniu diet odchudzających. Chęć osiągnięcia upragnionej sylwetki to dla wielu osób motywator do zmiany dotychczasowego trybu życia. Aby przyspieszyć efekt utraty zbędnych kilogramów część osób chce wspomóc się lekami dostępnymi na receptę, które przyspieszają metabolizm i spalanie tłuszczu. Przykład preparatu o podobnym działaniu stanowi np. mysimba. Jeżeli zatem zależy Ci na sprawnym uzyskaniu tego leku, ale jednocześnie czujesz się zdrowy i nie masz potrzeby umawiania się z lekarzem na konsultację – wówczas taka e-recepta na mysimba przez portal e-recepta.net będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem. Nie tracisz czasu na czekanie w kolejce – w prosty sposób zyskujesz możliwość sięgnięcia po potrzebny Ci lek.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments