Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Mirosławiec

Zachodniopomorskie

Płaskostopie liczy na głębokim obniżeniu sklepienia stopy czy chociaż jej obniżeniu. Stopa która nie ma płaskostopia nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy która posiada płaskostopie nie tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Szczecinek

U tej roli przychodzi do zaniku łuków stopy, wtedy stopa zatrzymuje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie cierpi do 40% ludzi. By uniknąć powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom proponującym nasze podstawowe kroki, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest przyczyną płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Wyróżniane są dwa sposoby płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące skutkiem obniżenia się łuku podłużnego stopy tak, że cała podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w jakim stopa przygotowuje się szeroka i zostawia swoją elastyczność. Płaskostopie pisze w jakimkolwiek wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku życia płaskostopie jest niejako fizjologiczne, a związany jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i niskich mięśni. Tym gatunkiem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z wzrostem dziecka. Deformacja stopy w części płaskostopia zmienia prawidłowe cele jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale te łydek oraz kręgosłupa. Poza tym nacisk na dno w mieszkaniu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje mieniem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może same doprowadzić do wzroście wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czyli w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i mienie obuwia i chodzenie. Jest owo wyjątkowo niewygodne i pożądane będą buty ortopedyczne dla niemowląt. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone również długo trwające, prowadzić może do wzroście stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie ale na ćwiczeniu mięśni stóp ale również przechowywaniu właściwie dopasowanych, szerokich i odpowiednich butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (ale dopiero po konsultacji z specjalistą – nie na polską rękę!) i uważaniu o utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Promocja Deichmann Szczecinek

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: szukanie na palcach, piętach i fizycznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki siedzącej na ziemi lub chwytanie i zwiększanie palcami stóp drobnych przedmiotów z ziemi. Czasem lecz w przypadku zaawansowanych i dostarczających wielkie dolegliwości deformacji stóp, ćwiczenia i prowadzenie zachowawcze mogą pokazać się nieskuteczne. Konieczny że się okazać wtedy zabieg operacyjny. Pomimo więc istnieje niezbędne ale w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Szczecinek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments