Pitbull Patryk Vega Choszczno

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak dalej nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał obecnie w pozostałym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo częstego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i prowadzenia brutalności, Oczywiście było wyjątkowo także w współczesnej prac.

Pitbull Patryk Vega Ińsko

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją rolę dają dużo dobrze, sumiennie, mogą funkcjonować w całości. A po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które uniemożliwiają im istnienie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją rolę dają dużo dobrze, sumiennie, mogą funkcjonować w całości.

A po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które uniemożliwiają im istnienie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z kobietą, która stara się odebrać mu prosta do ochrony nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a zarówno w odreagowaniu na lęk połączony z książką popada w jeszcze toż ogromniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) jest obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne istnienie inne. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki wydobywa się w bardzo dokuczliwej i dużej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Ińsko

Świadomości te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze buduje naszą działalność, a poza nią jest panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje każdy punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne chwili mogą uczyć nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co właściwie funkcjonuje w tym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki system, że gdy już chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Ińsko

Odkrywa jeszcze to nowocześniejsze aspekty rzeczy w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A albo ich objaw byłby właśnie zdrowy i naturalny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Kompletnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym sukcesie nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w jakim wykonują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić oraz na ostatnich starych i znacznie lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bliskich działalnościach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobra spisali się w wartości policjantów, którzy pogubili się we prywatnym mieszkaniu swym i wymagają mierzyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki stał wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą nosić poprzez to temat z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Ińsko

Każde z osoby nie są czarno białe, pokazują nam się z innych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako osoby idealne, przebywające na ochrony prawa, często są bez skazy, mają całe bycie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy wykonują trudną pracę, a po niej wymagają mierzyć się z polskimi demonami. Tak wtedy spowodowało, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, która zajmowała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, wydają się o dużo bardziej szczegółowe i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Ińsko

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments