Kuracja odchudzająca

PORADNIK DIETETYKA

Odchudzanie to trudny proces, z którym ma problem wiele osób. Dzieje się tak, ponieważ odchudzanie wymaga wielu wyrzeczeń, a zwłaszcza kulinarnych, do których osoby z nadwagą nie są przyzwyczajone. Ponadto może od nich wymagać większej aktywności fizycznej oraz przestrzegania uciążliwych i nie rzadko rygorystycznych zasad.

Odchudzanie wymaga silnej woli, samozaparcia oraz uporu w dążeniu do celu, dlatego wiele osób nie radzi sobie z kuracją odchudzającą i nie jest wstanie ją ukończyć. Oczywiście najlepiej jest nie dopuszczać do sytuacji w której potrzebna będzie kuracja odchudzająca, jednak nie jest to takie proste, poza tym jeśli problem już wystąpił to trzeba znaleźć w sobie siłę i go zwalczyć. Odchudzanie z pewnością wpłynie na nasze dotychczasowe nawyki żywieniowe, a nawet styl życia. Koniec z przekąskami i jedzeniem tego co się chce, ile się chce i kiedy się chce.

 

Kuracja odchudzająca narzuci swoje zasady, określi rodzaj i ilość posiłków oraz kiedy je spożywać i właśnie z tym najwięcej osób ma problem, którego często nie potrafi przezwyciężyć. Dodatkowo nowe menu nie zawsze przypada do gustu, oczywiście wszystko zależy od wybranej diety i metody odchudzania, ale zazwyczaj w jadłospisie dominują owoce, warzywa i inne zdrowe produkty, które nie wszystkim smakują, Nie ma tam tłustych potraw, fast-foodów czy dań błyskawicznych, a przekąski to zazwyczaj zdrowe produkty typu owoc, ciasto zbożowe itp., a nie tłuste chipsy czy batonik. Jak już wspomniałem odchudzanie nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych procesów, jednak czasami nie ma wyjścia i trzeba rozpocząć kurację odchudzającą i już wcale nie chodzi o wygląd, ponieważ nie każdy musi mieć zgrabną i smukłą sylwetkę, ale o zdrowie, Osoby otyłe narażone są na różne choroby na przykład nadciśnienie i wówczas lekarz zaleca odchudzanie, które należy potraktować poważnie, bo tu już chodzi nie tylko o zdrowie, ale nawet o życie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments