Najważniejsze zmiany w prawie w 2019 roku

Kasy fiskalne Międzyzdroje

Zachodniopomorskie

Przedstawiamy najnowsze zmiany w około, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W życie weszło wiele zmian dotyczących podatków, ale również w obrębie dobra pracy, czy prowadzenia kampanie gospodarczej, nauki i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Dobrzany

Kolei w prawie w 2019 roku
Nieodpłatna poradę prawna dostępna szerzej

faktoria
faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z ochronie prawnej w sposób nieodpłatny może zastosować każda osoba, której nie pozostać na taką usługę. Jedynym warunkiem uzyskania darmowej usłudze będzie zdanie stosownego oświadczenia. Taka okoliczność to szczególnie interesująca informację nie tylko dla obywateli, ale zarówno dla adwokatów i radców prawnych, dla których będzie więc specjalne źródło dochodów.

Kolei w ustawie o SN

Wraz z ostatnim rokiem zdobyła w istnienie również nowelizacja w ustawie o Sądzie Najwyższym. To stworzenie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości i Unii Europejskiej. Pozwala ona sędziom SN i NSA powrót do wykonywania urzędu po 65. roku życia, którzy wyszli w stopień spoczynku.

Kolei w KRS

Podpisana przez Prezydenta została także ustawa o KRS, która daje ważne zmiany. Zmiany też zajmują obowiązywać w innym dniu po książki ich w Serwisie Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Kolei w obrębie alimentów

11 stycznia 2019 roku zdobyła w istnienie również ustawa, które uszczelnia i wzmaga proces ścigania alimenciarzy, którzy zwlekają z łożeniem sposobów na własne dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszystkich danych dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy pracami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi duże sankcje nakładane na pracodawców także za nielegalne zatrudnianie osób zajmującymi z spłatą alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów z określonego czasu przyzwyczaiło już obywateli, że wszelkie zmiany dotyczące kas fiskalnych robione są tego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak toż było w tym roku. Zapowiadane a przez resort zmiany, jakie zajmowały wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły nadal w działanie.

Niższe limity podatkowe, jednak większe kary

Niestety w 2019 roku będzie ważna łatwiej stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie więcej można mniej odliczyć. Założone są również bardzo wyższe niż dotychczas kary za oszustwa i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony bronienie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo opłacalne zmiany czekają przedsiębiorców, jacy w znanych nazwach polecają nie tylko swoje dzieci, ale i żony. Wynagrodzenie dla członków rodziny będzie mogło być używane jak koszty uzyskania przychodu. Bardzo prosto będzie rozliczyć stawkę podatkową. Nowe przepisy wprowadziły w życie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w interesie

W współczesnym roku zamieniły się również bardzo zasady dotyczące rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie wyłącznie po wykazaniu, że pojazd zużywany jest właśnie w obiektach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie posunięcie będzie ciężkie. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi przenikają się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Dobrzany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments