lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Zdrowie Zdrowie i medycyna ZDROWIE I URODA

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u ginekologa swój błogosławiony stan, ma możliwość wejść pod jego profesjonalną opiekę. Monitorowanie przebiegu całej ciąży daje bezpieczeństwo matce oraz dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


Jak lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Czym szybciej będziesz pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Poprzez to, jeżeli podejrzewasz u siebie ciąże absolutnie nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – przez badanie USG – lekarz wypisuje pacjentce skierowanie na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi oraz badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV oraz HCV,
* określenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży bardzo ważne są regularne wizyty u ginekologa oraz badania, które pozwalają sprawdzić, czy aby na pewno zarodek prawidłowo się rozwija. Wśród tych badań, które mama musi wykonać znajdują się:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia oraz badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży należy zrobić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona może prowadzić do uszkodzenia płodu. W sytuacji jej stwierdzenia przyszła mama musi być pod opieką lekarza oraz diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży mama musi dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed wyznaczonym terminem porodu robi się też jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama może otrzymać skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments